Де відключили електроенергію та водопостачання – читайте далі у матеріалі 24 каналу.

Важливо Нова масована ракетна атака росіян на Україну: усе про вибухи та роботу ППО

Київ знову без світла

Росіяни завдали ударів по енергетичній інфраструктурі на Київщині, тож у столиці та області ввели аварійні відключення світла.

На Сумщині – екстрене аварійне відключення світла

Для запобігання порушення роботи об'єднаної енергетичної системи України через масовані ракетні обстріли, за розпорядженням "Укренерго" застосовано екстрене аварійне відключення по всій Сумській області.

Станом на 18:00 в області введена 2 черга графіка погодинних відключень та застосовані 5 черг аварійних вимкнень. Це зробили через масовані російські атаки, які відбувалися сьогодні, та задля стабілізації роботи енергосистеми України.

З 13:00 повністю знеструмлено лінію "Суми-Тростянець". Тому жителі Охтирського району досі без світла.

У Запоріжжі виникли проблеми з водою

Як стало відомо, внаслідок російських ударів виникли проблеми із водопостачанням у Запоріжжі.

На Черкащині – проблеми зі світлом

У зв'язку з можливими ракетними обстрілами по енергооб'єктах країни, за розпорядженням "Укренерго" в Черкаській області застосовані спеціальні графіки аварійних відключень у таких відокремлених структурних підрозділах:

  • ВСП "Золотоніські енергетичні мережі" (частково);
  • Драбівська філія ВСП "Золотоніські енергетичні мережі" (частково);
  • Корсунь-Шевченківська філія ВСП "Черкаські енергетичні мережі" (частково);
  • Кам'янська філія ВСП "Черкаські енергетичні мережі" (повністю);
  • Чигиринська філія ВСП "Черкаські енергетичні мережі" (частково);
  • Городищенська філія ВСП "Черкаські енергетичні мережі" (частково);
  • Смілянська філія ВСП "Смілянські енергетичні мережі" (частково);
  • ВСП "Звенигородські енергетичні мережі" (частково);
  • Шполянська філія ВСП "Звенигородські енергетичні мережі" (повністю).

На Миколаївщині запрацювали нові графіки відключень

"Миколаївобленерго" повідомляє, що через можливість ракетного обстрілу, надійшла команда щодо зниження навантаження на енергосистему. В Миколаївській області оперативно відключено всі 10 черг графіку стабілізаційних відключень.

Згодом в Миколаївській ОДА повідомили, що економію електроенергії вдалося розподілити рівномірно і є оновлені графіки погодинних відключень для Миколаєва та області. До оновленого графіку погодинних відключень увійшли обласний центр та всі райони області. Під знеструмлення потраплятимуть всі без винятків.

Графік погодинних відключень однаковий на кожен день – він застосовуватиметься доти, доки ситуація в енергосистемі України стабільна.

Але ви маєте розуміти, що у випадку нових атак ворога на критичну енергетичну інфраструктуру, погодні умови, аварії та інші нештатні ситуації так само можуть призвести до необхідності відключення електроенергії,
– мовиться у повідомленні.

Споживачі розділені на 3 черги, кожна з яких має власний, закріплений проміжок часу, коли не матиме електропостачання. Кожна з черг має знеструмлюватися чотири рази на добу. Тривалість відключення – близько 2 годин, тривалість подачі електропостачання – 4 години.

В яких ще регіонах немає світла та води

Проблеми зі світлом також виникли в Одесі, Житомирі та на Київщині.

В Одесі знеструмлено всі насосні станції та резервні лінії. Водопостачання відсутнє по всьому місту,
– заявили в "Інфоксводоканалі".

Окрім цього, частина Кривого Рогу також залишилась без світла, вимкнені деякі котельні та насосні. Система утримується на генераторах. В один з районів міста організовано підвезення води, повідомив начальник військадміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул.

На Прикарпатті через масові обстріли об‘єктів енергетичної інфраструктури, НЕК "Укренерго" екстрено знижує ліміти для цього регіону на третину: з 330 МВт до 214 МВт. У зв'язку із цим, додатково до графіків "Прикарпаттяобленерго" було змушене повністю вимкнути споживачів 2 черги повністю та частину 1 черги. Час увімкнення повідомлять додатково.

На Львівщині попередили, щоб збалансувати роботу об'єктів енергосистеми, по яким ворог завдав ударів, на території області можуть застосувати графіки аварійних відключень електроенергії. Проте наразі в регіоні діє графік відключень, відповідно до якого електроенергію подають двічі на добу по 4 години.

У Кіровоградській області енергетики були змушені відключити певну частину потужностей. Тому виникли перебої з подачею води споживачам Кропивницького. Наразі енергопостачання відновлено й водоканал розпочав поетапну подачу води.

На Закарпатті за розпорядженням НЕК "Укренерго" застосовано аварійні відключення електроенергії для усіх 10 черг. Водночас діє 3 черга графіка погодинних обмежень.

У Волинській та Хмельницькій областях також вводяться аварійні відключення. Планові графіки погодинних відключень не діють.

Натомість на Буковині довелося зменшити обсяг доведеної потужності з 227 до 159 МВт. Тож графіки погодинних відключень не діють й застосовуються аварійні відключення.

На Донеччині після ракетних атак Росії теж не працюють погодинні графіки відключень – там запровадили екстрені відключення електрики.

У Молдові теж проблеми зі світлом

Енергетична компанія країни Moldelectrica заявила, що у Молдові можливі відключення електроенергії.