За його словами, більшість людей, які залишилися на підконтрольній бойовикам території, відмовляються вступати до незаконних збройних формувань. Тому терористи закривають підприємства, просто не залишаючи їм вибору.

На сьогодні бандформування суттєво бракує тих, що хочуть воювати, з територій "ДНР" і "ЛНР". Якщо раніше там було ідіотів занадто багато, то зараз ситуація діаметрально протилежна. І тому поповнюють їхні лави або російські військові, або приватні військові компанії. Найманці, одним словам,
— пояснив Георгій Тука під час зустрічі з нардепами та журналістами у Києві.

Він розповів історію, як на одну з шахт прийшли товариші з автоматами й оголосили, що від завтра шахта не працюватиме.

"Близько двох тисяч людей опинилися без роботи, їхні сім'ї — без засобів для існування. І, ймовірно, частина цих людей у розпачі, повіривши обіцянкам про виплату якихось там зарплат, підуть служити у так звану "армію ЛНР", і такий випадок вже не перший", — зазначив луганський губернатор.

Водночас він наголосив, що кардинально проти закриття шахт на підконтрольній Україні частини Донбасу, оскільки тут й так складна ситуація із зайнятістю, а поява ще кількох тисяч безробітних шахтарів може призвести до соціального вибуху, яким не погребують скористатися терористи.

Раніше Георгій Тука повідомив, що так звана "ДНР" перекинула частину окупаційних військ на територію Луганщини.