На такі протизаконні дії звернула увагу уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова у своєму телеграм-каналі.

До теми: Інформації про Федорова немає, про Матвєєва – дещо знаємо, – Старух про викрадених мерів

13 березня зранку у Запорізькій області в місті Дніпрорудному викрали мера Євгена Матвєєва. У Мелітополі викрали мера Івана Федорова, а також громадську активістку Ольгу Гайсумову.

На Донеччині в окупованому Бердянську у помешканні священника Олега Ніколаєва озброєні автоматами військові РФ провели обшук. Його самого арештували та вивезли у невідомому напрямку.

В місті Мелітополь російські бойовики силою відбирали українські прапори у мирних мітингувальників, частину людей відвезли у невідомому напрямку.

Зокрема, на Київщині щодня фіксуються випадки викрадення цивільних осіб.

Людмила Денісова зазначає, що захоплення цивільних заручників є прямим порушенням статей 3 та 34 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, статті 9 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права і статті 5 Європейської конвенції з прав людини.

Звертаюсь до міжнародної спільноти врахувати терористичну діяльність військ держави-агресора при визначенні меж санкційного тиску на РФ,
– написала Денісова.

Цікаво: Як грузини ставляться до війни в Україні – дивіться відео