Про маленьке, однак символічне місце у столиці Польщі 24 Канал розповідає з посиланням на WhiteMAD.

Читайте також Складений, як 3D-пазл: в Осло є офісний центр, який можна легко розібрати

Історія найменшої будівлі Варшави

Історія цієї будівлі сягає ще 1843 року. Тоді Кароль Банаш збудував її як тютюновий кіоск. Десятиліттями будівля була місцем продажу газет і цигарок.

Навіть драматичні події Варшавського повстання 1944 року не змогли її повністю зруйнувати. Після війни, хоч і пошкоджений, кіоск все ще був частиною ландшафту Старого міста.

Такий вигляд будівля мала колись
Такий вигляд будівля мала колись / Фото Цифрового національного музею

Однак з роками, на жаль, будівля занепала. Осипалася штукатурка, почали руйнуватися вікна. Через це і не тільки про кіоск з давньою історією почали забувати.


Сучасний вигляд кіоску / Фото з Google Maps

Плани щодо відновлення кіоску

Тепер завдяки ініціативі монастиря Павлинів в цієї історичної будівлі, яка має площу всього 12 квадратних метрів, з'явився шанс на нове життя.

Метою проєкту є не просто відновлення колишньої естетики кіоску, а надання йому нової функції. Незабаром там запрацює галерея сакрального мистецтва – місце, для сучасних творів, натхненних духовністю та сакральним.

Такий вигляд матиме відновлена будівля
Такий вигляд матиме відновлена будівля / Фото зі сайту WhiteMAD

Проєктом керує варшавський архітектор Яцек Триц. Разом з консерватором історичних будівель Павлом Собчинським він дбатиме про збереження історичності будівлі. У планах відновити оригінальний вхід, а всі архітектурні деталі відтворити з максимальною ретельністю. Проєкт розробляють у тісній співпраці з Мазовецьким воєводським управлінням охорони пам'яток.

Архітектор наголосив, що прагне повернути цьому місцю колишню славу, але також відкрити його для нового життя.

Нагадаємо, у німецькому селі Ріпс побудували крихітний будиночок для туристів, площа якого всього 11 квадратних метрів. Будинок, переобладнаний з трансформаторної підстанції, коштував 140 тисяч євро і здається в оренду за 110 євро на добу.