Поліщук стверджує, що реформа МВС неможлива без реформування всієї державної системи і в першу чергу правоохоронної структури. Але для цього треба знайти гроші в бюджеті.
Кількість української міліції надто велика, якщо взяти приблизно – це більше, ніж 300 тисяч осіб, і якщо брати до уваги, що люструвати треба хоча б ланку керівну на рівні управлінь обласних МВС України, звичайно, районних, а є ще й дільничні інспектори міліції, які безпосередньо з людьми спілкуються, то можна зрозуміти, що це дуже серйозний процес і триватиме мабуть не один місяць і навіть не один рік, – впевнений екс-речник МВС.
Він зазначив, що тіх, кого торкнеться люстрація, наврядчи повернуться у правоохоронні органи навіть на не високі посади. Цим людям доведеться шукати застосуваня собі в інших сферах, можливо в охоронних структурах.
Також Поліщук прокоментував як можна підвищити професійний рівень міліціонерів.
Якщо зараз в цих умовах, в яких ми існуєм, підвищити зарплатню працівникам міліції, аби у працівників кадрового апарату була можливість обирати найкращих до лав міліції, то, я думаю, вже значна частка проблеми зникне. Потім гарантувати соціальні пакети, отримання житла правоохоронцям, якщо він 20 років, наприклад, або більше, служить бездоганно, і тоді взагалі проблеми зникнуть на 90%, – каже Поліщук.
На його думку, зарплатня міліціонера має бути вищою, ніж середня зарплатня по країні.
Звичайно,знайдуться такі, які, отримуючи хорошу зарплатню, захочуть заробити на стороні. Тому, перш ніж забезпечити соціальні гарантії для міліціонера, треба в першу чергу реформувати систему внутрішньої безпеки та інспекції з особового складу. Щоб люди знали, що за ним стежить внутрішня безпека, інспекція з особового складу, а ще важливо щоб відчували що за ними стежить громадськість, – каже екс-речник МВС.