Клименко зрозумів, що створилися можливості до його повернення в Україну. Ці можливості базуються на якихось високих політичних домовленостях. Не забуваймо, що з Клименком в Україні пов’язані досить серйозні медійні активи,
— уточнив експерт.

Бортник додав, що можливості для повернення регіоналів в Україну також базуються на стані правоохоронної системи України, яка показала свою неспроможність законно притягнути до відповідальності жодного з представників колишньої влади.

Клименко, як і інші представники української політичної "міграції" відчув, що вони у Москві знаходяться на пташиних правах. Якогось політичного, економічного, соціального майбутнього у них там немає. Вони намагаються активізувати себе в Україні, вважаючи, що рано чи пізно демократична влада в Україні все одно буде змінена, а тому — треба готувати сани влітку, готувати громадську думку в Україні, щоб хоч частина її сприйняла це повернення,
— пояснив Бортник.

Шанси Клименка потрапити в українську політику найближчим часом політолог оцінив як досить високі, у порівнянні з іншими маргінальними однопартійцями Клименка. Але нагадав, що поки над екс-міністром є загроза від СБУ, реальне його повернення в Україну залишається під питанням.

Нагадаємо, екс-міністр доходів і зборів, соратник Януковича Олександр Клименко, який перебуває в розшуку в Україні, заявив про своє "повернення" під час віртуальної прес-конференції.