"Цей проект закону радше буде виконувати такої місії дальше димової завіси", – зазначила віце-спікер парламенту від фракції "Об’єднання "Самопоміч" Оксана Сироїд.

Та хто не віддає указів, які здатні захисти українських воїнів? Чинні закони здатні визнати українських захисників злочинцями – це продемонструвала справа прикордонника Колмогорова.

Читайте також: Що насправді чекає на окуповані Донецьк, Луганськ та Крим

Суспільство вразив та обурив парадокс: солдатів відправляють на війну, а судять за законами мирного часу. Влітку 2014 року українські військові звільняли Маріуполь від бойовиків. Ворог нападає на автоколону прикордонників, гине 5 осіб.

Російські війська захоплюють місто поруч – Новоазовськ. А в Маріуполі обстрілюють катер українських прикордонників, двоє не вижили. Осінь. Військові очікують: ворог може захопити місто з моря. Саме тоді на захисті Маріуполя стояв Сергій Колмогоров. І за те, що прикордонник виконав наказ – зупинив машину, яка подавала сигнали в бік моря та використав зброю – українські суди посадили його за ґрати на 13 років, адже пасажирка підозрілого авто загинула.

Ми справді діяли згідно з всіма нормами, законами. Позиція незмінна і така буде завжди,
– прокоментував прикордонник Сергій Колмогоров.

Однак військові прокурори воєнної загрози в тодішньому Маріуполі не бачать, констатують: в місті був мир, а солдат навмисно вбив пасажирку авто. Протизаконно використав зброю, навмисно вбив людину. Українські захисники ризикують, бо юридично воюють в умовах мирного часу.

"Стріляло 9 людей. Сергія Колмогорова засудили за умисне вбивство. Згадки про війну немає ніде. Взагалі. Тобто його судили за законами мирного часу. Начебто Сергій Колмогоров вийшов, побачив машину, захотів там когось застрелити і застрелив", – зазначила Сироїд.

Держава має юридично захистити тих, хто боронить її територію. Для цього потрібні укази Президента. Під тиском громади, завдяки якісній роботі адвокатів Вищий спеціалізований суд відправив справу на перегляд та випустив з-під варти Колмогорова. Але це лише три крапки в історії одного солдата та величезний знак питання для усіх захисників України.

Як вирішити раз і назавжди такі питання і чи справді місія ООН здатна реалізувати в Україні російський сценарій – дивіться у програмі.