Про це 24 каналу розповів голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. За його словами, у серпні фсб почала нову хвилю затримань кримських активістів.

До теми Репресії кримських татар посилились: що зараз із політв'язнями, яких вивезли до росії

Як зазначив Чубаров, це потрібно окупантам, аби контролювати настрої та поведінку населення окупованого півострова.

Через Крим перекидається велика кількість військової техніки. Також через півострів назад до росії переправляють тіла вбитих російських військових. Люди бачать всі наслідки війни, тому російські каральні органи в Криму використовують репресії як спосіб контролю над кримським суспільством,
– наголосив він.

Нові затримання кримських татар

Голова Меджлісу кримськотатарського народу розповів, що в середині серпня російські силовики за 1 день провели обшуки у 6 родин кримських татар у Джанкойському районі, 6 чоловіків затримали.

Їм висунули звинувачення у причетності до терористичних організацій. Вони зараз ув'язнені, далі буде так зване "слідство" і суд. Це чергова група кримських татар, які можуть бути засуджені до великих термінів ув'язнення,
– зазначив Чубаров.

Він додав, що росія намагається подавити настрої кримських татар і витіснити їх за межі Криму. Для цього окупанти "шиють" активістам справи за найважчими статтями російського кримінального кодексу: диверсії, належність до терористичних організацій та зазіхання на територіальну цілісність російської федерації.

Помста за вибухи в Криму

Чубаров не виключає, що російська влада спробує "повісити" на затриманих кримських татар вибухи у тимчасово окупованому Криму. Він також припустив, що будуть нові затримання.

Окупанти можуть стверджувати, що ці групи керувалися нібито з відповідних військових структур з України. Вже було повідомлення, що затримані "терористи", як їх називають росіяни, виконували команди з Києва,
– сказав голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Рефат Чубаров припустив ймовірні версії вибухів на півострові: дивіться відео

Репресії проти кримських татар: головне

  • Кримський активіст Василь Самойлов розповів, що після вибухів 9 серпня у Новофедорівці фсб розпочала справжні "чистки". Він також додав, що зараз посилився партизанський рух у Криму, який займається збором і передаванням даних Україні, що дуже не подобається фсб.
  • Радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк наголосив, що росія має заплатити за все, що коїла в Україні з 2014 року. Зокрема і за привласнення в Криму майна українців і кримських татар.
  • В Україні 23 серпня відбудеться Кримська платформа – міжнародний саміт для деокупації півострова. Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова зазначила, що захід відбудеться онлайн. Одне із питань, яке планують обговорити, – становище політв'язнів у росії, тиск на українців та кримських татар.