Таку ініціативу час від часу озвучує польська організація "Реституція Кресів". А Кресами, як відомо, поляки звуть Західну Україну.

У Львові з-під фарби деяких будинків у центрі досі проступають написи польською. І це зрозуміло, бо з 1919 по 1939 рік в регіоні панували поляки. Працівники місцевих архівів кажуть, що поляки часто шукають підтвердження права власності на ці будинки.

Читайте також: У Польщі побоюються знову стати жертвою агресії Росії

Як відомо, після приходу радянської влади поляки, як і українці, пережили кілька депортацій. В кінці 1939 року радянська влада відправили їх до Сибіру та Казахстану. А після війни, поляків повернули до Польщі в її нових межах, а українців навпаки – звідти на ці території, позбавивши майна і тих, і інших.

Угоду про так званий "обмін населенням" в 1944 році підписували представники Польського комуністичного уряду й УРСР. В цьому і криється лазівка, якою можуть скористатись поляки. А спадкоємцем Союзу визнала себе Росія.

По-друге, у 2000-х роках Польща своїм депортованим почала виплачувати компенсації. Відтак, заяви організації "Реституція Кресів" просто не мають логіки.

Читайте також: Польська прокуратура взялася за спалення українського прапора

Ні реституції, ні компенсації Польща від українців не хоче.

Це ініціатива не держави, а якоїсь маргінальної групи, що хоче створити проблему. Я знаю, що там є людина, яка просто думає не у польських категорія,
– заявив посол Польщі в Україні Ян Пєкло.

Людину, яку згадував посол звати Конрад Ренкас. Його дуже люблять російські ЗМІ, адже він робить не лише антиукраїнські, а часто і антипольські заяви. До того ж посол розуміє, що в разі чого подібні претензії може пред'явити і Україна.

З Польщі в УРСР за угодою польські комуністи переселили понад півмільйона українців. А в 1947 році ще близько 200 тисяч з в ході операції "Вісла" з етнічних українських земель – на ті, що відійшли від німців.