Про це повідомляє "ТАСС".

Читайте також: Скільки людей вбила Росія у Сирії: шокуючі дані правозахисників

Голова Міноборони РФ зазначив, що ці заходи потрібні в першу чергу "для захисту російських військових".

Ми завершили поставку комплексів С-300. Це включає в себе 49 одиниць техніки: локатори підсвічування, звісно, основні системи визначення, машини управління і чотири пускові установки,
– заявив Шойгу.

Російський силовик додав, що робота по встановленню єдиної системи управління ППО в Сирії буде завершена до 20 жовтня, а щоб навчити сирійських військових користуватися комплексами, потрібно ще три місяці.

Незадовго після цього з'явилася реакція Сполучених Штатів на ці заяви. Керівник прес-служби Держдепартаменту Гезер Науерт заявила, що США вважали б серйозною ескалацією поставку в Сирію російських зенітних ракетних систем (ЗРС) С-300, проте Вашингтон ще не отримав підтверджень того, що відповідні поставки були здійснені.

Це було б чимось на зразок серйозної ескалації того, що відбувається в Сирії, проте я не можу підтвердити (цю інформацію). Більше я нічого сказати не можу,
– відповіла Науерт на прохання журналіста прокоментувати заяви про передачу Сирії згаданих ракетних систем.

Нагадаємо, Росія почала постачати в Сирію ракетні комплекси С-300 в кінці вересня. Такі дії у РФ пояснюють необхідністю захистити російських військових після катастрофи російського військового літака Іл-20.