Підприємці Чернівців трактували рішення виконкому міста про обмеження роботи ринків, як дозвіл на роботу. Про це міський голова Чернівців Олексій Каспрук розповів у ефірі "Громадського радіо".

Раніше У Чернівцях міська влада дозволила роботу ринків попри заборону МОЗу

Він зауважив, що перед Великоднем усі ринки припинили свою роботу. Однак уже на наступний тиждень підприємці одного з ринків почали роботу. Це збурило підприємців інших ринків. Через це почалися пікети та вимоги.

Каспрук наголосив, що не було рішення про дозвіл торгівлі. Було ухвалене рішення виконавчим комітетом про обмеження у нічний час. Підприємці ж сприйняли це як дозвіл.

Якби ОДА не вмила руки, а чітко заборонила торгівлю ринків на всій території області, ситуація могла б бути іншою. Тепер підприємців треба фізично змушувати не виходити на ринок,
– відзначив він.

За його словами, в умовах надзвичайної ситуації всі перебувають в підпорядкуванні обласної комісії з питань надзвичайних ситуацій. Мер також нагадав, що від початку був проти закриття ринків.

Він зауважив, що особисто на ринку не був. Але моніторинг показав, що рекомендацій МОЗ там дотримуються, людей мало.

Що відомо про відкриття ринків у Чернівцях

Про відкриття ринків у Чернівцях сьогодні повідомили місцеві ЗМІ. Правоохоронці заявили, що збираються контролювати дотримання карантинних обмежень та притягатимуть підприємців до відповідальності в разі їх порушення. Зокрема, звертатимуть увагу на відсутність масок у продавців та покупців.

"Люди працюють, хоча не так активно і жваво, як це було перед Великоднем. Наскільки я розумію, інформація про рішення виконкому ще не до всіх дійшла: в одному із продовольчих секторів нашого ринку сьогодні практично всі вийшли на роботу. В іншому – тільки половина підприємців", – розповів в коментарі УНІАН директор найбільшого у Чернівцях "Калинівського ринку" Ігор Маслянчук.

Він додав, що адміністрація ринку проводить профілактичні заходи та закликає підприємців і відвідувачів користуватися засобами індивідуального захисту і дотримуватися всіх вимог безпеки під час карантину.

Увага! Попри відновлення роботи карантинні обмеження щодо ринків діють з 20:00 до 4 ранку наступного дня. Тобто у цьому проміжку вони не можуть працювати.

До теми Продуктові ринки зможуть запрацювати 1 травня: які вимоги їм висуває МОЗ

Яка ситуація з COVID-19 на Буковині:

  • Ситуація з коронавірусом у Чернівецькій області – найгірша в Україні. Саме звідти розпочався спалах COVID-19 у державі.
  • Станом на 28 квітня відомо про 1 429 випадків інфікування у цьому регіоні. Летальних випадків – 33, одужали 79 пацієнтів.