Олексій Данілов розмістив відповідне повідомлення на своїй фейсбук-сторінці. Він не звинуватив прямо суддів Конституційного Суду, але, ймовірно, мав на увазі саме ці скандальні рішення.

Актуально КСУ своїм скандальним рішенням заблокував призначення переможців виборів, – НАЗК

Відзначимо, що раніше на скандальне рішення Конституційного Суду відреагували в Офісі Президента. Там заявили, що в цьому винні "бізнесмени від політики", які не можуть стерпіти, що спосіб їхнього життя і майно було під контролем.

Про яке рішення КСУ мовиться: коротко

  • 27 жовтня Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального Кодексу України. Саме вона передбачає покарання за неправдиве декларування (штраф або позбавлення волі) чиновників державного або місцевого рівня.
  • Це рішення схвалили за позовом нардепів від ОПЗЖ і "За майбутнє". Останніх активно пов'язують з олігархом Коломойським.
  • НАЗК вже заявило, що прибрало з відкритого доступу реєстр електронних декларацій чиновників.

Як у Конституційному Суді пояснили своє рішення

  • Один із суддів КСУ Ігор Сліденко пояснив, що Конституційний Суд скасував е-декларування, щоб захистити суддів від тиску на них органів виконавчої влади.
  • КСУ не зміг відокремити в своєму рішенні право не перевіряти декларації лише суддів. Саме тому судді КСУ скасували цю норму для всіх категорій чиновників.