Посольство Швеції в Україні закликали правоохоронні органи України провести справедливе розслідування нападів на громадських активісітів і журналістів та притягнути винних до відповідальності. Про це повідомили на сторінці посольства у твітері.

Важливо Вирок суду всіх здивує, – адвокат про справу Катерини Гандзюк

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс наголосила, що родина та друзі Гандзюк все ще чекають на справедливість.

Останні події у цій справі є позитивними, і я сподіваюся означають, що незабаром правосуддя візьме гору. Ми пам'ятаємо Катерину. Ми вітаємо хоробрість українських громадських організацій, які борються з корупцією, аби допомогти побудувати сильну відповідальну країну,
– заявила Мелінда Сіммонс.

Посольство США зауважили, що солідарні з народом України у вимозі правосуддя для Гандзюк та її близьких.

Актуально Два роки з дня нападу на Катерину Гандзюк: що зі справою сьогодні?

Вбивство Катерини Гандзюк: як просунулася справа

  • Слідство вважає, що влітку 2018 року Олексій Левін отримав замовлення від голови Херсонської облради Владислава Мангера на організацію нападу на радницю міського голови Херсона Катерину Гандзюк.
  • Гандзюк начебто заважала Мангеру втілювати схеми незаконної вирубки лісу та підривала його авторитет в області.
  • Згодом Левін залучив до злочину Сергія Торбіна, а той уже знайшов виконавців. Домовленість про напад оформили в офісі Ігоря Павловського, який, мовляв, знав про підготовку злочину.
  • Гандзюк облили кислотою 31 липня 2018 року. 4 листопада активістка померла в лікарні.
  • Вирок у справі вже отримали 5 людей, які зізналися та пішли на угоду зі слідством.