Народні депутати України, які представляють різні політичні партії, Андрій Левус, Андрій Лозовий, Дмитро Лінько, Євген Дейдей вимагають від ГПУ розібратися в сумнівних будівельно-сепаратистських схемах скандально відомого одеського бізнесмена Аднан Ківана.

Про це йдеться у запитах народних обранців на ім’я генерального прокурора України Юрія Луценка, передають "Известия".

Як стверджують нардепи, свого часу бізнес-партнери Ігор Марков і Аднан Ківан незаконно вивели під будівництво чергової висотки санаторні землі в Одесі. Йдеться про землі колишнього санаторію Нафтовик на вулиці Каманіна, де тепер "красується" чергова "перлина" від Кадорр-Груп.

І хоча Ігоря Маркова та його прихильників по забороненій в Україні політичної партії Родина, давно немає в Одесі та в Україні, вони отримують дивіденди від успішно проведених з Аднаном Ківаном угод. Більш того, народні обранці, а також відомий політичний діяч Дмитро Корчинський стверджують, що гроші від будівельного бізнесу Аднана Кивана йдуть на фінансування так званих "ДНР/ЛНР".

Ця історія отримала також великий суспільний резонанс, про що свідчить ролик про бізнес відносини Ківана та Маркова, який стрімко набирає кількість переглядів.

На думку ж депутатів, до розслідування ГПУ повинні підключитися також фахівці зі Служби безпеки України. І перевірити інформацію про фінансування Аднаном Ківаном бойовиків із "ДНР/ЛНР".

Раніше активісти, що входять до групи підтримки сирійського бізнесмена Аднана Ківана, спробували зірвати сесію Одеської міськради та влаштували бійку перед будівлею мерії.