Ексглаву Державної фіскальної служби Романа Насірова, якого підозрюють в отриманні хабаря, Вищий антикорупційний суд України залишив під вартою.

Дивіться також Труханов вийшов на свободу: за мера Одеси внесли заставу

Сторона захисту хотіла домогтися його звільнення

31 жовтня 32022 року Насірову обрали запобіжний захід. Його взяли під варту, призначивши рекордну заставу у 523 мільйони гривень.

Сторона захисту подала апеляцію. 8 травня 2022 року Апеляційна палата Вищого антикорсуду розглянула скарги обох сторін і прийняла рішення. Колегія суддів не задовольнила скаргу сторони захисту, а ухвалу слідчого судді ВАКС залишила без змін. Тому Насіров як мінімум до 5 червня залишиться у СІЗО, якщо не внесе заставу у розмірі 523 мільйони гривень.

Нагадаємо, Насірова підозрюють в отриманні 722 мільйонів гривень неправомірної вигоди за відшкодування ПДВ фірмам агробарона Бахматюка.

Головне про справу Насірова

  • Його підозрюють в тому, що впродовж 2015 – 2016 років він отримав хабар у розмір 722 мільйонів гривень за пособництва свого радника. За ці гроші він мав забезпечити відшкодування ПДВ підконтрольним власнику агрохолдингу юридичним особам на 3,2 мільярда гривень.
  • Гроші передавали в іноземній валюті, використовуючи низку компаній, зареєстрованих за кордоном. Для перерахування коштів під виглядом надання та отримання позик або постачання продукції підозрювані залучили й інші підприємства-посередники.
  • Ба більше, частина хабаря формувалась безпосередньо із грошей бюджетного відшкодування ПДВ, конвертованих в іноземну валюту.
  • 19 жовтня детективи НАБУ оголосили про підозру Насірову та його раднику. Їх судять за статтею про отримання хабаря службовою особою. За це світить ув'язнення від 8 до 12 років.