Росія вдерлася у повітряний простір Данії

Російські літаки залетіли на повітряний простір острова Борнхольм. Міністр закордонних справ Данії Йеппе Кофод обурився такими діями Кремля.

Читайте також Росія відповідає за руйнацію "відкритого неба", – МЗС України

Абсолютно неприпустимо, щоб російські літаки вдералися у повітряний простір Данії двічі за день. Схоже на умисну дію. Ми все ще вивчаємо деталі, але я вже виступив з ініціативою викликати російського посла на переговори у міністерство закордонних справ,
– заявив Кофод.

У міноборони Данії підтвердили порушення повітряного простору російськими літаками. Міністерка оборони Тріне Брамсен зазначила, що такі дії Росії неприпустимі. За її словами, два порушення за день слід вважати серйозними.

Росія порушує повітряний простір держав

  • 16 березня російський вертоліт МІ-8 порушив простір України над Сумщиною. Тоді Держприкордонслужба направила лист прикордонникам сусідньої держави щодо порушення держкордону України.
  • 5 травня літак Іл-96 увірвався у повітряний простір Естонії. Це трапилося біля острова Вайндлоо у Фінській затоці. Тоді Естонія вручила російському послу ноту про порушення. Через 2 дні Росія знову порушила простір країни.