Він додав, що відповідні дії Кремля призводять до руйнування держав та ситуації війни. Про це президент Польщі заявив під час візиту до адміністративного кордону між Грузією та Південною Осетією, де розміщена Моніторингова місія ЄС.

До теми Дуда підтвердив, що на саміті НАТО говоритимуть про Україну

"Це дії, які не можуть бути прийняті міжнародним товариством. Росія не є нормальною країною, це не країна, яка поводиться нормально; вона є державою-агресором", – сказав Дуда.

Дипломатична позиція Польщі щодо Росії

Президент Польщі зазначив, що потрібні рішучі дії з боку міжнародного товариства і звернув увагу на те, що у 2022 році Польща прийме головування в ОБСЄ.

Ми будемо говорити про ці питання, ми піднімемо їх на Генеральній Асамблеї ООН або на Раді з прав людини ООН, членом якої ми зараз є,
– сказав він.

За словами Анджея Дуди, дотримання міжнародного права можна вимагати лише шляхом постійних дипломатичних дій.

"Якби Росія виконувала міжнародне право, таких ситуацій, як створення цієї території, окупованої Росією, що називається Цхінвальським регіоном, ніколи б не сталося, і вони є фактом саме тому, що Росія порушує міжнародне право", – заявив Дуда.

Російські війська в Грузії: коротко

  • У серпні 2008 року російські війська вторглись на територію Грузії. Це сталося на тлі спроби Тбілісі відновити конституційний порядок в Південній Осетії.
  • У військових діях проти Грузії брали участь регулярні частини російської армії.