Таким чином Росія невербально вказує, що Україна не повинна існувати як незалежна держава. Про це повідомили аналітики Інституту вивчення війни (ISW) в актуальному звіті.

Дивіться також "Виклик глобальній безпеці": як у НАТО та США відреагували на візит Путіна до КНДР

Що відомо про звинувачення

18 червня Міністерство внутрішніх справ Росії оголосило колишнього заступника міністра оборони України Петра Мехеда та екзаступника начальника Генштабу України Віктора Бокія в російський розшук і заочно звинуватило їх у військових злочинах.

17 червня Слідчий комітет Росії видав рішення про заочне затримання українського командира за звинуваченням у причетності до збиття російського літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 у лютому 2024 року. При цьому наголосимо, що збиття літака – це абсолютно закониий акт війни для двох воюючих держав.

Росія оголошує в розшук чиновників НАТО

Російське МВС раніше оголосило в розшук чиновників з більшості країн-членів НАТО на західному фланзі за нібито порушення російських законів. В Інституті звертають увагу, що це було скоїно у той час, як чиновники перебували у межах своїх країн, де російське законодавство не має жодної юрисдикції.

Президент України Володимир Зеленський, командувач Сухопутних військ України Олександр Павлюк і п'ятий президент України Петро Порошенко теж перебувають у рошуку Росії за нібито порушення їх законодавства.

Що таким чином демонструє Росія

Рішення Росії оголосити в розшук західних посадовців за порушення російських федеральних законів за межами Росії є частиною її зусиль, спрямованих на порушення суверенітету країн-членів НАТО та виправдання можливої майбутньої російської агресії проти НАТО,
– наголосили у звіті аналітики.

Також в ISW наголосили, що переслідування українських військовослужбовців і політичного керівництва, які беруть участь в оборонній війні, у стилі переслідування внутрішніх терористів, підкреслює стійке переконання Кремля в тому, що українська держава не існує і не повинна існувати як політична одиниця, відокремлена від Росії.