До МЗС викликали посла Туреччини Ягмура Ахмета Гюльдере, якого прийняв заступник міністра Микола Точицький. Дипломату висловили занепокоєння через те, що росія змогла транспортувати з Сирії ракети С-300 до України.

Нагадаємо росія перевезла через Босфор ракети до C-300, оминувши обмеження Туреччини, – ЗМІ

Україна вимагає офіційної інформації від Туреччини

Микола Точицький звернув увагу турецького дипломата на те, що судно Sparta I, яким окупанти перевозили ракети С-300, підпадає під визначення військового корабля. Тому українська сторона вимагає від Туреччини повної інформації про вантаж російського судна і заходи, яких вжила турецька сторона щодо дотримання норм міжнародного права.

Заступник міністра висловив сподівання, що турецька сторона неухильно дотримуватиметься свого рішення від 28 лютого 2022 року про закриття чорноморських проток для російських військових кораблів під час російсько-української війни в руслі послідовної позиції Туреччини щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах,
– наголосили в МЗС.

Крім того, заступник глави МЗС вручив послу Туреччини ноту протесту щодо цього інциденту.

росія перевезла ракети з Сирії через Босфор

29 серпня у ЗМІ поширилася інформація про те, що росія відправила систему ППО С-300 зі своїх баз у Сирії до Чорного моря і це відбувалося саме через Босфор, який закритий для російських військових кораблів від лютого. Однак росія обійшла цю заборону.

Відомо, що судно відчалило з Тартуса в Сирії. Воно почало плавання 20 серпня і пройшло Босфор вночі з 24 на 25 серпня. А вже 27 серпня – зайшов у Новоросійськ.

Варто зазначити, що судно "Sparta II" належить міноборони росії. Воно перебуває під санкціями США. Екіпаж судна – цивільний, але вантаж часто військовий.

Цікаво – експерт про загрозу російських С-300 з Сирії: дивіться відео