В актуальному звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW) ідеться, що помічник головнокомандувача ЗСС Ясір Аль-Атта заявив 25 травня, що делегація військових найближчим часом вирушить до Росії, щоб укласти угоду про обмін "життєво важливого озброєння та боєприпасів" для російського логістичного центру у Порт-Судані.

Дивіться також Іран поставив Росії нові авіабомби для ударів по Україні: у Bild розкрили деталі

Аль-Атта описав запланований російський центр як "не зовсім військову базу".

Російські воєнкори писали, що ЗСС змогли повернути собі кілька районів Хартума завдяки поставкам іранських безпілотників.

Заступник міністра закордонних справ Росії та спеціальний представник президента Росії в Африці й на Близькому Сході Михайло Богданов зустрівся з главою СВС Абдель Фаттахом аль-Бурханом і кількома іншими суданськими офіційними особами під час дводенного візиту до Судану 28 і 29 квітня.

Це посилить співпрацю з Іраном

ISW вважає, що Росія, імовірно, змінить сторону підтримки у громадянській війні в Судані, щоб підтримати ЗСС і створити свою військово-морську базу в Червоному морі.

Військові аналітики вважають, що російська підтримка Збройних сил Судану принесла б велику користь Ірану, адже таким чином вона зблизила б російську та іранську політику і стратегію в регіоні.