Про це пишуть аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

Дивіться також Змушували воювати проти України: Путін і Моді домовилися про повернення на батьківщину індійців

Для чого Росія вербувала громадян Індії на війну

Вербування громадян Індії є частиною кампанії Кремля з формування сил, яка почалася навесні 2022 року, як спосіб уникнути оголошення вкрай непопулярної мобілізації в Росії. Воно (вербування – 24 Канал) продовжилося і після оголошення Путіним часткової мобілізації у вересні 2022 року,
– ідеться в повідомленні.

Зокрема, Кремль доручив широкому колу вербувальників, включаючи російських урядовців, бізнесменів, ПВК та іноземних громадян, вербувати будь-яких доступних добровольців для того, аби ті воювали проти України, часто використовуючи обманні методи та стимули.

Так, в ISW спостерігали, як Росія відправляє громадян Непалу, Куби, Сербії, а також країн Центральної Азії та Африки на бойові операції в Україні під оманливими приводами, такими як пропозиції російського громадянства або величезні фінансові компенсації.

Аналітики також нагадали, що про зусилля щодо забезпечення дострокового звільнення 20 індійських громадян індійські чиновники оголосили в лютому 2024 року.

В американському Інституті вивчення війни припускають, що під час приватної вечері з прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді в понеділок, 8 липня, російський диктатор Володимир Путін, можливо, пообіцяв повернути індійських добровольців, які воюють в Україні.