У Міноборони наголосили, що країна-агресор боїться втратити свою домінувальну роль на півночі Чорного моря, тому вдається до відчайдушних кроків.

Читайте також Москві не дає спокою "Сі Бриз": Росія вивела у Чорне море підводний човен "Колпіно"

Росія вивела у море весь Чорноморський флот

Для спостереження за міжнародними морськими маневрами Росія вивела в море весь корабельний склад Чорноморського флоту,
– повідомила розвідка.

Представник розвідки Вадим Скібіцький зазначив, що Москва намагається продемонструвати, що вона готова до відстоювання своїх інтересів із використанням військової сили. Але Росії не вистачає сил і засобів в Чорному морі.

Адже тепер колективну безпеку в Чорноморському регіоні готові забезпечувати й нові країни – члени НАТО, яких не було за часів Радянського Союзу.

Сили Росії не відповідають потенціалу союзників

Скібіцький також наголосив, що міжнародна спільнота демонструє свою солідарність з Україною та докладає спільних зусиль із забезпечення безпеки в регіоні. А Москва цього реально боїться.

За словами представника розвідки, намагання Росії показати свою готовність застосувати силу не співмірне з потенціалом тих країн, які беруть участь у міжнародних навчаннях.

Навчання "Сі Бриз-2021": головне

  • "Сі Бриз-2021" триватимуть з 28 червня до 10 липня. Заходи відбуватимуться в Одесі, Очакові, а також на території Дністровського лиману, Кінбурнської коси, островів Зміїний і Первомайський.
  • Темою навчань є проведення міжнародної морської операції з безпеки у кризовому регіоні відповідно до стандартів НАТО.
  • У "Сі Бриз-2021" беруть участь приблизно 30 кораблів, катерів та суден, понад 30 літаків і вертольотів, приблизно 5 000 військових, 50 одиниць озброєння і техніки.