На це вже відреагував уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Дивіться також Розвідка Британії розповіла, як атака дронів на Севастополь ускладнила життя флоту Росії

Реакція Лубінця

Він наголосив, що "КримSOS" активно висвітлює порушення прав у тимчасово окупованому Криму, фіксує злочини на півострові – безпідставні обшуки, свавільні затримання, насильницькі зникнення, катування, судові розправи, примусову паспортизацію, незаконний призов до лав ворожої армії.

Зазначається, що у списку "небажаних" для Росії також Світовий конгрес українців, Фонд імені Сахарова, "Міжнародне партнерство з прав людини" (Бельгія), об'єднання журналістів-розслідувачів OCCRP.

Забороною "КримSOS" Росія намагається приховати масові злочини, які вчиняє на території українського Криму. Покарання все одно не уникнути!
– наголошує Лубінець.

Що відомо про рішення Москви

  • У російському відомстві також окремо зазначили, що партнерами "KpимSOS", зокрема, є "Національний фонд на підтримку демократії" (США) та "Міжнародне партнерство з прав людини" (Бельгія).
  • Інформація про ухвалене рішення направлена до мін'юсту Росії для включення відомостей до переліку іноземних та міжнародних неурядових організацій, діяльність яких визнана небажаною на території країни-агресорки.
  • До цього рішення в зазначеному списку було 77 позицій. Зокрема, під №17 там з 2019 року знаходиться Світовий конгрес українців.