Припускали, що російське керівництво боялось терактів. Однак, як 24 каналу пояснив військовий експерт Ігор Левченко, це не так.

До теми Це проблиск відчаю, – у Лондоні відреагували на промову Путіна й звинувачення у бік НАТО

Чому російської авіації не було на параді

За словами Левченка, справжньою причиною відсутності авіація у параді стали втрати, яких Росія зазнала у війні проти України. Мовиться не лише про втрату літаків, а й про досвідчених пілотів.

У росіян нема такої кількості досвідчених пілотів, яким можна довірити пролетіти над Червоною площею, над Москвою,
– підкреслив він.

Як припустив військовий експерт, ймовірно, російське керівництво боялось, щоб авіація просто не зіткнулась у небі або не впала на російську столицю. Пілоти, що залишились у резерві Росії, не мали достатньо часу для того, щоб навчитись "красиво" літати.

Нагадаємо, за підрахунками Генерального штабу Збройних Сил України, станом на 10 травня російські загарбники втратили вже 199 літаків, а також 158 гелікоптерів. Крім того, українські захисники знищили вже 26 тисяч окупантів.

Ігор Левченко про парад у Москві: дивіться відео

Головне про військовий парад у Москві

  • З нагоди 9 травня російське керівництво вирішило таки провести традиційний парад, аби продемонструвати уявну "міць". На головну площу Москви перед Кремлем стягнули залишки вцілілої техніки.
  • Повітряну частину параду росіяни скасували за декілька хвилин до початку події. Як заявив прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков, причиною для цього стала нібито "погана погода".
  • Не обійшлося й без промови президента Росії. Очільник Кремля традиційно розпочав свій виступ з нісенітниць про "єдиний радянський народ" та "історичні землі".
  • Цинічну та жорстоку війну в Україні Володимир Путін вчергове назвав "захистом людей Донбасу". На його думку, росіяни перебувають на своїй території та "борються разом з населенням Донбасу".
  • Крім того, російський президент заявив, що НАТО нібито "готувалося до наступу", Київ говорив про "купівлю" ядерної зброї та інші схожі нісенітниці.