Зазначають, що злочинну схему організував Георгій Сатюков, який працював в управлінні "К" МВС Росії, яке спеціалізується на кіберзлочинах, та його товариш по службі Дмитро Соколов.

Дивіться також Росіян за два роки війни оштрафували на 206 мільйонів рублів за "фейки" про армію, – ЗМІ

Російський суд заочно заарештував "рекордсменів"

17 квітня Басманний суд Москви заочно заарештував Сатюкова у справі про хабар в особливо великому розмірі.

"За версією слідства, обвинувачені нав'язали "дах" Олексію Іванову (Білюченку) — сисадміну криптобіржі Wex. Погрожували йому кримінальною справою за невидачу відкату. У результаті з березня 2019 року по жовтень 2021 року Сатюков і Соколов отримали хабарі у криптовалюті на суму, еквівалентну 4,9 мільярда рублів", – йдеться у повідомленні.

Втім, в Росії бідкаються, що мало того, що силовики посміли тримати таку велику суму, не поділившись нею "з ким треба", притягнути цих ділків до відповідальності буде не так уже й просто, адже вони просто втекли з країни.

Хабарники Росії

  • До слова, попередній корупційний рекорд належав полковнику МВС Дмитру Захарченку, якого посадили за хабар у розмірі 1,4 мільярда рублів.
  • Зауважимо, що мова лише про ті випадки, за якими було розпочато кримінальні справи. Який же хабар насправді є найбільшим в історії Росії, сказати складно.