Таке звернення до глав країн-членів ЄС, президента Європейської ради Дональда Туска та інших керівників ЄС ініціював литовський європарламентар Пятрас Ауштрявічюс, пише Delfi.lt.

Читайте також: Парламент обговорить, як гостріше покарати за незаконний перетин кордону

Ми пропонуємо ввести нові санкції, які були б спрямовані на тих російських магнатів і олігархів, які, прагнучи допомогти Володимиру Путіну в його антидемократичній діяльності, займаються відмиванням нелегальних грошей в державах-членах Євросоюзу,
– заявив Ауштрявічюс.

Крім цього, у листі нагадується про те, що Росія продовжує ігнорувати свої зобов'язання за мінськими угодами, а саме залишається на окупованих територіях України, надає величезну військову підтримку режиму Башара Асада у Сирії, а отруєння колишнього агента Сергія Скрипаля і його дочки у Великій Британії "продемонструвало жорстокість Кремля і недотримання ним міжнародних угод і правових актів".

"Тому члени Європейського парламенту, абсолютно переконані у тому, що доти, поки агресивна поведінка Кремля не зміниться, щодо пов'язаних з режимом конкретних осіб і бізнесу Росії повинні бути введені і застосовуватися додаткові санкції", – додає литовський європарламентар.

Нагадаємо, 6 квітня США запровадили персональні санкції проти наближених до президента Росії Володимира Путіна олігархів. У переліку опинилось 38 російських багатіїв.