Про це повідомляє The Guardian, зауважуючи, що докази таких атак з російської території журналісти опублікували на своєму сайті англійською, німецькою і російською мовами. У своєму розслідуванні вони використовували військові супутникові фото і метод аналізу кратерів від ударів артилерійських снарядів, які знайшли на полях Донбасу.

Читайте також: Канада надаватиме Україні дані зі своїх супутників, — міністр оборони

Перший аналіз кратерів журналісти провели поблизу Амвросіївки, де вони виявили 330 слідів від падіння артилерійських снарядів. 14 липня тут стояли українські війська, які беруть участь в АТО. Вони зазнали удару ворожої артилерії. Дослідники проаналізували кожен кратер.

Зроблені розрахунки показали, що обстріл був здійснений з точки за 14 кілометрів від українського кордону вглиб Росії — із села Селезньов. Журналісти знайшли фото слідів від коліс вантажівок у точному місці в селі, на яке вказують розрахунки. Фото свідчать, що кілька машин стояли поряд певний час, а потім разом поїхали. Журналісти переконані, що це були установки "Град", які вели обстріл території України з російського села.

Читайте також: Фото із супутників США: де розташована російська військова техніка

Ще одне місце, яке проаналізували британські журналісти, розташоване поблизу українського Червонопартизанська. Тут українські військові теж зазнали серйозного артилерійського удару в період між 14 липня і 8 серпня і були змушені відступити. На полі дослідники виявили 813 кратерів, які залишилися після 8 атак з 6 різних місць, 5 з яких розташовані в Росії, а не на українській території.

Вдалося визначити, що одне з таких місць — російське містечко Гуково. Обстріл України з цього населеного пункту підтверджують численні відео, які журналісти знайшли на сервісі YouTube і в соціальних мережах.

Також журналісти вирахували дві вогневі точки біля Гуково, з яких велися артилерійські атаки на Україну. Тут вони теж знайшли сліди від вантажівок, які могли бути установками "Град".

У звіті дослідників також йдеться про те, що таким же чином, аналізуючи кратери, вони встановили, що обстріл українського Свердловська 25 липня був здійснений з території російської військової бази в Павловці. Обстріли України з території Росії відбувалися не лише влітку.