"Нам належить переходити на новій технологічний уклад, питання - ми це робимо разом або нарізно. Все гранично просто: порізно так порізно, будемо сумувати і не менше вас любити, але робити будемо поокремо", - каже надзвичайний та повноважний посол РФ в Україні Михайло Зурабов.

Зазначимо, відкриваючи 10 сесію парламенту, Віктор Янукович вкотре наголосив: Україна незмінно рухається в Європу. Не таким категоричним є його попередник Леонід Кучма, за часів президентства якого набула чинності угода з ЄС про партнерство та співробітництво і було розпочато тісніший діалог незалежної України зі старим світом.

"Москва була і повинна, в принципі, залишатися центром тяжіння, найголовніше, щоб у всіх колишніх республік незалежних держав пострадянського простору не було боязні йти в якісь об'єднання, що ти там втрачаєш свою роль незалежної держави, за тебе вирішуватимуть все в Москві, а ти нічого", - переконаний Президент України 1994-2005 рр. Леонід Кучма.

На думку Кучми, Україна не зможе стати членом Євросоюзу через складну фінансову ситуацію ЄС. А для економік обох країн, України та Росії, розширення співпраці неминуче. Раніше міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що у Європейського союзу немає політичної волі підписувати й ратифіковувати угоду про асоціацію з Києвом.