Про це повідомляє "Укрінформ".

Згідно з повідомленням, відповідний пункт включений до проектів п’яти зареєстрованих резолюцій законодавчого органу ЄС щодо справ кримськотатарських лідерів Ахтема Чийгоза, Ільмі Умерова та журналіста Миколи Семени.

Читайте також: Трамп продовжив культурні санкції проти Росії

Цей документ подала політична група Європейських консерваторів та реформістів.

"Європарламент вкотре наголошує, що санкції ЄС проти Росії, запроваджені у зв’язку із нелегальною анексією Криму, залишатимуться, допоки не буде відновлений суверенітет України над Кримом", – мовиться у проекті резолюції.

Європарламент також закликає Раду ЄС опрацювати наступний пакет санкцій проти Росії, який буде активований, якщо Росія відмовиться припинити переслідування Меджлісу кримських татар та продовжуватиме вчиняти інші порушення прав людини у Криму,
– наголошується в документі.

Євродепутати також планують закликати Раду Європи розширити персональні економічні санкції та накласти візову заборону на осіб, відповідальних за фабрикування політичних справ та незаконних вироків на території Криму.

Окрім того, у проекті документа є вимога до керівництва Росії негайно і безумовно звільнити усіх незаконно ув’язнених у Криму та на російській території українських політичних заручників, скасувати усі висунуті їм обвинувачення та припинити репресії проти кримських татар.

Читайте також: Мінфін США посилив санкції проти економіки РФ

Європейські консерватори та реформісти також підтримали у своєму документі створення міжнародної переговорної платформи з метою деокупації Криму.

У четвер, 5 жовтня, у Страсбурзі відбудуться дебати про порушення прав людини в окупованому Росією Криму та голосування відповідної резолюції.