Про стрибок російського експорту у КНДР йдеться в доповіді американських чиновників, зіставленій на інформації, наданій розвідкою США, пише The Washington Post.

Читайте також: У США планують створити новий вид ядерної зброї через Росію та КНДР

В офіційному документі вказується, що цієї весни збільшилося танкерне сполучення між північнокорейськими портами і російським далекосхідним містом Владивосток. Окрім цього, за інформацією представників правоохоронних органів США, російські підприємці створили "цілий лабіринт із підставних компаній, щоб з їхньою допомогою приховувати угоди і відмивати гроші у КНДР".

Така торгівля може стати порятунком для Північної Кореї в момент, коли Сполучені Штати прагнуть до посилення економічної та політичної ізоляції режиму Кім Чен Ина у відповідь на недавні ракетно-ядерні випробування, зауважує видання.

Тоді, коли Китай припиняє поставки нафти і газу у Північну Корею, ми спостерігаємо, що вона звертається до Росії,
– розповів високопоставлений американський чиновник для WP.

Саме збільшення товарообігу з Росією стало головною причиною того, що Міністерство юстиції та фінансів США ввело додаткові штрафні заходи проти компаній та фізичних осіб, які співпрацювали із КНДР в обхід санкцій.

Читайте також: КНДР пригрозила США "найбільшим стражданням в історії Америки" у випадку посилення санкцій ООН

Зауважимо, що 12 вересня санкції проти КНДР посилила і Рада безпеки ООН. Нова резолюція передбачає, блокування активів правлячої партії, обмеження імпорто-експортних операцій, працевлаштування громадян КНДР за кордоном.