За інформацією джерела агентства "Інтерфакс-Україна", анонімного високопоставленого чиновника Євросоюзу, після першого робочого засідання в четвер європейські лідери в якості головного, але не єдиного питання обговорять Україну, а також "Східне партнерство" і Росію.

Росія протягом кількох місяців становить велику проблему для ЄС, проблему для нашої стратегії, яка вимагає, можливо, найбільш узгоджених рішень, яка дозволила б кожному главі держави і уряду 28 країн впевнено спиратися на єдину позицію, — повідомило джерело.

Однією з тем дискусій також буде ситуація в російській економіці і курс рубля. За його словами, нових рішень щодо санкцій для Росії на саміті не очікується, до питання про їх перегляд Європейська Рада може повернутися навесні-влітку, коли буде минати їх формальний термін.

Подивимося, продовжувати чи ні, — додало джерело.

Відповідаючи на питання, чиновник визнав, що Євросоюз тісно координує з Сполученими Штатами свої дії із застосування санкцій до Росії.

У матеріалах, які поширені до саміту ЄС у Брюсселі, повідомляється, що Євросоюз продовжує виступати за повне і швидке виконання Мінського протоколу як кроку на шляху до сталого політичного врегулювання кризи, який повинен бути заснований на повазі незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України.

За вечерею в четвер ми будемо обговорювати теми зовнішніх зв'язків і, зокрема, ситуацію на наших східних кордонах. Криза в Україні залишається серйозною проблемою, і ми повинні тримати це питання в полі зору. Тому важливо, щоб ми вийшли з цієї наради з чітким політичним посланням, — зазначив Туск у своєму листі керівникам країн ЄС.

На зустрічі глав держав і урядів країн ЄС мова також піде про макроекономічну допомогу Україні.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко не планує відвідувати Брюссель 18 грудня. Про це повідомив високопоставлений європейський дипломат.