Обстежувати газові родовища відправився корабель Морської охорони "Григорій Куроп’ятников", йдеться у повідомленні Державної прикордонної служби України.

Читайте також: Путін хоче перетворити Україну на ізольований острів, – Financial Times

Варто зазначити, що під час наближення корабля до захоплених бурових установок, військові, які потім признавали свою приналежність до Російської Федерації, наводили зброю в бік українського корабля.

Нагадаємо, у грудні 2016 року під час аналогічного обстеження СКР "Пытливый" Чорноморського флоту РФ не дав українському кораблю обстежити захоплені газові родовища. А перед тим ЗС РФ застосували винищувач та кораблі ВМС проти корабля морської охорони "Поділля". Так, Су-24 небезпечно маневрував на малій висоті, а СКР "Сметливый" із наведеною на прикордонний корабель артилерійською установкою та СРЗК "Приазовье" ЧФ РФ, йшли на зближення, створюючи передумови до навігаційних подій.

Під час обстежень фахівцями НАК "Нафтогаз України", ПАТ "ДАТ Чорноморнафтогаз" компетентно було засвідчено, що на декількох МСП наявне обладнання, яке красномовно підтверджує проведення робіт із оновлення, переустановки чи ремонту механізмів та приладів, а значить, вони використовувались для бурових робіт. А на СПБУ "Крим-1" (перейменована "Україна") в Одеському газоконденсатному родовищі зафіксовано процес буріння свердловини.