Про це 24 каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. За його словами, в ситуації з російськими обстрілами сформувалася певна крива. Умовно загроза зростає упродовж 1 – 2 днів, а потім упродовж тижня може бути спад.

До теми Як українцям сприймати новини про наступ на Півдні: поради військового аналітика

Це не стосується Харкова, Миколаєва, Слов'янська та інших прифронтових міст, куди окупанти можуть досягати іншою зброєю.

Деякі ракети росіяни практично не запускають

Мусієнко наголошує, що зараз окупанти почали стріляти за певним графіком. Він, найімовірніше, залежить від постачання самих ракет. Адже деякі типи в росіян уже в дефіциті.

Можемо побачити цю тенденційність, яка свідчить, що обстріли відбуваються за якимось планом чи графіком. Вони прив'язані вже до постачання високоточних ракет та можливості їх застосування і використання, – зазначив Мусієнко.

До прикладу, в новинах вже практично нічого не чути про ракети "Іскандер". Очевидно, що окупанти не встигають їх відновлювати і зараз практично їх не використовують. А-от у березні-квітні росіяни часто запускали "Іскандери".

Є інформація, що в росіян почалися проблеми з ракетами "Калібр". Якщо вони й далі продовжуватимуть відстрілювати їх по дерев'яних макетах HIMARS, це буде дійсно добре.

На думку Мусієнка, зараз найзагрозливіша зброя – старі протикорабельні ракети Х-22, Х-31 тощо. Вони складні для перехоплення, і їх може бути ще достатньо на складах окупантів. Але загалом все виглядає так, що в окупантів почалися проблеми із сучасними ракетами, які вони виготовили в росії.

Дійсно, в них з ракетами не все так добре, як би вони хотіли. Думають, що залишається ще велика кількість радянських ракет. А-от нових "Калібрів", "Іскандерів", Х-101 стає менше. Це ті ракети, які виготовляють в росії, але, які вони не можуть поповнювати або роблять це в низькому темпі, бо в них немає компонентів, –
зазначив Мусієнко.

Мусієнко про те, чи є в росії проблеми з ракетами: дивіться відео

Нагадаємо, раніше Олександр Мусієнко розповів, з якими видами озброєння можуть почати виникати проблеми в росії. На його думку, є кілька напрямків, де окупантам буде складно поновити власні запаси. Серед них – авіація та бронетехніка.