Експерт з міжнародної політики Олександр Краєв в ефірі 24 каналу розповів, що означає відповідна заява Путіна. За словами Краєва, росіяни могли наважитися на рішення щодо розрахунків за газ в рублях, щоб "зіграти на випередження".

До теми Путін вирішив перевести розрахунки за постачання газу до Європи в рублі

Ймовірно, у Кремлі розуміли – європейці б зупинили постачання російського газу. Саме тому росіяни вирішили "кинути першими".

Як працює система міжнародних розрахунків

Олександр Краєв зазначив, що є певний набір валют, якими заведено проводити міжнародні розрахунки. Мовиться про ті, які приймають міжнародні фонди та більшість міжнародних банків.

Такою валютою є долар, але є й інші гравці, тому до цього "клубу" також доєднують євро та китайський юань. Цими валютами заведено проводити міжнародні операції, вони торгуються на біржах.

Читайте також Втеча не вдалася: очільниця Центробанку Росії хотіла піти у відставку, але Путін не відпустив

Водночас рубль, пояснив експерт, є важливою валютою тільки в регіональному контексті, але не в міжнародному. Жодна біржа не готова обслуговувати контракти, які надаються в рублях.

Заява Росії означає "ви як хочете, але не зможете виконати з нами контракт, а отже палива не отримаєте", – зазначив Олександр Краєв.

Росіяни дуже вміло стріляють собі в ногу, і це стосується не лише їхніх солдатів строковиків на передовій в Україні,
– сказав експерт.

Наразі заява росіян показує, що вони готові заради якоїсь політичної позиції зупинити будь-які постачання.

Зауважте – Путін захотів рублі за газ: дивіться відео