Знищення сучасного елеваторного комплексу у Рубіжному

За словами омбудсменки, такими діями росіяни цілеспрямовано працюють над спричиненням голодомору в Україні. Руйнування елеваторного комплексу побачили завдяки супутниковим знімкам.

Читайте також: Окупанти били та застосовували електрошокери: розповідь викраденого волонтера Володимира Хропуна

Під час моніторингу соціальних мереж виявлено супутникові знімки Planet Lab, які свідчать про те, що на територію ТОВ "Голден АГРО" у Рубіжному скинули потужні російські бомби. Відкритий 2020 року елеваторний комплекс повністю знищено,
– заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Вона додала, що підприємство мало найсучасніше обладнання – лабораторію з новітнім обладнанням, включаючи експрес-аналізатор, який забезпечував точні та швидкі аналізи всіх культур, зерносушарка потужністю 1500 тонн на добу, сепаратор, автоваги, автоматичний пробовідбірник. Елеваторний комплекс міг зберігати 30 тисяч тонн зерна одночасно.

Інші злочини з продовольством російських окупантів

  • Омбудсменка нагадала, що дедалі частіше стали з'являтися відеозаписи, на яких видно, що росіяни вивозять з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей сільськогосподарську техніку для обробки землі.
  • Перші випадки викрадення техніки були зафіксовані ще в середині березня. Надалі за допомогою GPS-сервісів техніку було знайдено в республіці Чечня.
  • На Дніпропетровщині у Синельниківському районі ракета влучила у склади агропідприємств: один – порожній, інший – з зерном. Вони повністю зруйновані.
  • Крадіжка майна фермерів та харчових продуктів фіксують в Мелітополі в Запорізькій області. Там помітили колону фур із замаскованими номерами та автомобілями супроводу, які вивозили залишки сільгосптехніки та зерно з елеватора в бік тимчасово окупованого Криму.

Звернення до ООН

Денісова наголосила, що знищення та вивезення зерна й сільськогосподарської техніки на окупованих територіях є порушеннями статті 55 Женевської конвенції 1949 року про захист цивільного населення під час війни.

"Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення Росії в Україну врахувати ці факти порушень Росією прав людини в Україні", – написала уповноважена Верховної Ради з прав людини.

Дивіться також – з Бєлгорода евакуювали Герасимова: відео