Кількість тих росіян, які підтримують війну проти України зменшилась майже вдвічі. Змінились також й інші показники.

Дивіться також Зима на фронті․ Як погода впливає на війну, наступ ЗСУ та просування росіян

Росіяни хочуть виведення військ

Опитування також показало, що більше росіян підтримують виведення російських військ з України, ніж не підтримують. Так звана незалежна російська опозиційна дослідницька організація Chronicles заявила, що дані її телефонного опитування 17 22 жовтня 2023 року свідчать, що кількість респондентів, які є "послідовними" прихильниками війни та не підтримують виведення російських військ з України без досягнення військових цілей, зменшилася з 22 відсотків до 12 відсотків між лютим 2023 року та жовтнем 2023 року.

У російській організації заявили, що 40% респондентів підтримали виведення російських військ з України без досягнення військових цілей, і ця цифра залишалася постійною на рівні приблизно 39 40 відсотків протягом 2023 року. Водночас 33 відсотки респондентів не підтримали виведення Росії та виступали за продовження війни. Кількість респондентів із такою думкою постійно знижувалася з 47% у лютому 2023 року та 39% у липні 2023 року.

Останнє опитування російської соціологічної організації "Левада-центр" показало, що 55% респондентів вважають, що Росія повинна почати мирні переговори, тоді як 38% виступають за продовження війни.

У Росії говорять про можливі переговори

  • В Росії очевидно не можуть дійти консенсусу щодо того, що саме вони вважатимуть за перемогу у війні проти України. І хоч в російському інформаційному просторі занепокоєння щодо темпу війни лише зростає, у Кремлі не можуть визначитись із військовими цілями.
  • Зокрема, в ISW звернули увагу на риторику очільника російського МЗС Сергія Лаврова, щодо можливого "перемир'я" чи пауз у війні. Він і кілька мілблогерів заявили, що Росії слід продовжувати активні операції в Україні, та висловили занепокоєння щодо перспективи подальшої військової підтримки для України з боку Заходу.
  • Попри те, були ті мілблогери, які висловили сильне невдоволення через відсутність сформульованих військових цілей Росії і заявили, що "недодержава" повинна прояснити їх і лише тоді обговорювати будь-яку паузу чи закінчення війни.