До кінця року росіяни можуть втратити території, які вони контролюють й планують приєднати. Про це для 24 каналу розповів Олександр Солонтай – директор програм політики Інституту політичної освіти.

До теми пушилін найменше зацікавлений, – Асєєв сказав, за яких умов росіяни можуть провести "референдум"

"Мабуть, розуміючи, що втратять території, хочуть з них витиснути максимум політичних, пропагандистських операцій", – сказав Солонтай.

росіяни сподіваються на нову окупацію

За словами експерта, є варіант, що окупанти радіють, бо скоро нібито приєднають додаткові території. Україна, як зазначив Солонтай, має песимістичний сценарій, коли лінія фронту, яка є, зафіксується. Є й оптимістичний – це звільнення частини окупованих територій і кордони 24 лютого. Також є переможний варіант, що повернемо всі наші окуповані міста та села й росія розвалиться.

Окупанти теж розглядають 3 сценарії. Проте вони досі розглядають варіант того, що вони можуть йти вперед. У наших сценаріях цього немає. Виключено, що вони просуватимуться далі й окуповуватимуть щось нове,
– вважає Солонтай.

Він додав, що окупантам не вдасться провести референдуми через опір місцевого населення і те, що люди тікають із загарбаних земель. Фактором є і ліквідація колаборантів.

До речі росіяни справді можуть вийти на кордон Донецької області, але є нюанс, – Андрющенко

"Насправді росіяни не можуть запустити життя на окупованих територіях. Далі буде ще гірше. Холод йде й навіть ті, що вагалися, також тікатимуть з цих територій", – додав Солонтай.

Зверніть увагу – Солонтай про плани російських окупантів: дивіться відео