Про це 25 червня повідомив міський голова Києва Віталій Кличко. Він зазначив, що вчора від його імені шахраї спілкувалися з мерами європейських столиць.

До речі Блеф, адресований Путіну, – Яковенко про погрози депутата Держдуми "бомбити" Лондон

"Друзі! Ворог не вгамовується і веде війну по всіх фронтах – зокрема, з дезінформації, з дискредитації українських політиків. Щоб розсварити з європейськими партнерами, щоб Україні не допомагали", – написав Кличко.

Використали DeepFake

За словами Кличка, від його імені з фейкової електронної пошти невідомі надіслали мерам кількох європейських столиць запити на спілкування через ZOOM. Мер Києва наголосив, що мери Берліна та Мадрида, які є друзями України й активно підтримують у боротьбі проти Росії, погодилися на розмову. Зловмисникові, який за допомогою технології DeepFake вдавав з себе Кличка, вдалось поговорити з міськими головами.

Переконаний, правоохоронці повинні розслідувати таку "діяльність". Якщо треба - залучити іноземних фахівців. До речі, гібридна війна, дезінформація з боку Росії – одна з тем панельної дискусії, в якій ми з братом маємо брати участь на саміті НАТО в Мадриді наступного тижня,
– написав мер Києва.

Спілкувався російською

Видання Der Tagesspiegel повідомило, що бургомістерка Берліну Франциска Ґіффай поспілкувалася з фейковим мером Києва о 17:00 24 червня. Проте вже о 18:45 розмову перервали. Чиновники почали сумніватися, що розмовляють з Кличком, хоча людина на екрані була дуже схожа на нього.

Ґіффай розповіла, що на початку діалогу співрозмовник попросив спілкуватися російською. Аргументував це тим, що не хоче, щоб його зрозуміли інші працівники мерії, які були на зустрічі.

Зауважте Росія хоче підірвати репутацію України як надійного партнера, щоб Захід не передавав зброю

Спочатку несправжній мер запитував про українських біженців в Берліні. Згодом попросив сприяти тому, щоб чоловіки з України покинули німецьку столицю й вирушили на війну. Також шахрай запитав про виплати для біженців і чи можуть вони отримувати їх обманом.

Український посол в Німеччині Андрій Мельник підтвердив, що Віталій Кличко не телефонував відеозв'язком до Ґіффай.

Зверніть увагу – спілкування з фейковим Кличко: дивіться відео