Про це під час свого вечірнього звернення розповів президент Володимир Зеленський, повідомляє 24 канал. Він наголосив, що це був черговий російський воєнний злочин.

До теми Заходимо у 3 фазу війни через теракт в Оленівці, – Арестович

окупантам не вдасться нікого обдурити

Зеленський розповів, що 29 липня заслухав доповіді про удар окупантів в Оленівці Донецької області.

Це був свідомий російський воєнний злочин, свідоме масове вбивство українських військовополонених. Понад 50 загиблих,
– додав президент.

За його словами, коли захисники заводу "Азовсталь" виходили із заводу, ООН і Міжнародний комітет Червоного Хреста виступили гарантами життя та здоров'я українських бійців.

"Збройні Сили України, Служба безпеки, Головне управління розвідки та уповноважений Верховної Ради України виступили зі спільною заявою до ООН, Червоного Хреста як гарантів тих домовленостей щодо захисників "Азовсталі". Підтримую цю заяву", – зауважив глава держави.

Зеленський наголосив, що зараз гаранти повинні відреагувати та захистити життя сотень українських військовополонених.

"І додам від себе: має бути чітке юридичне визнання Росії державою-спонсором тероризму. Особливо я звертаюся до Сполучених Штатів Америки – рішення потрібне, потрібне зараз. Росія довела численними терактами, що є найбільшим джерелом тероризму у світі сьогодні. Це – факт", – зауважив глава держави.

Президент додав, що українські дипломати винесли інформацію про російський удар по Оленівці на найвищий міжнародний рівень.

"Радбез ООН поінформований. Усі учасники міжнародних відносин знатимуть, що відбулося насправді. Росії нікого не вдасться обманути", – заявив Зеленський.

Глава держави підсумував, що також міжнародну спільноту проінформували про всі деталі протидії України російському терору голодом.

Дивіться вечірнє звернення Володимира Зеленського:

Варто подивитися – у Зеленського розкрили нові деталі теракту в Оленівці: відео