Російського військового засудили на 13 років за "шпигунство на користь України"

Про це повідомили у росЗМІ. За їхніми даними, старшого лейтенанта Руслана Артикова затримали ще у 2019, коли ФСБ стало відомо, що він збирав дані для Головного управління розвідки українського Міноборони.

Зверніть увагу Зеленський відреагував на скасування вікових обмежень для призовників у Росії

Військовий суд позбавив чоловіка звання старшого лейтенанта та засудив на 13 років. Покарання Артиков відбуватиме у виправній колонії суворого режиму. Зауважимо, поки що вирок не вступив у законну силу.

Засідання суду проходило у закритому режимі. Коли воно закінчилося, там повідомили, що підсудний зізнався у скоєному та визнав свою провину.

Що відомо про Руслана Артикова

Старший лейтенант Артиков був контрактником і служив у 175-й бригаді управління Південного військового округу. Місце її дислокації – місто Аксай Ростовської області.

Руслан Артиков, якого засудили за "співпрацю з Україною" / Фото з соцмереж

У 2019 році його затримали. За інформацією Федеральної служби безпеки, Артиков збирав та передав дані українському ГУР, тож йому оголосили про підозру у держзраді за 275-ю статтею Кримінального кодексу Росії.

Цей час Артиков перебував у СІЗО. У лютому 2022 року він напав на співробітника московського ізолятора "Лефортово". За це його перевели до карцеру.

Як повідомили у Суспільній наглядовій комісії, цьому вчинку передували певні проблеми зі здоров'ям підсудного, через які він відвідував тюремну лікарню. "Може просто не витримав стресу, а може приводом стало щось серйозніше", – сказали там.

У Росії скасовують вікові обмеження для призовників

Тим часом у Росії нестача людей, які готові йти воювати в Україну, стає все більш відчутною. Через це владі країни-агресорки доводиться викручуватися.

Так, вчора, 25 травня, у Росії скасували певні вікові обмеження для призовників та затвердили новий закон, аби ще більше людей можна було кинути на наші території, як гарматне м'ясо. Відтепер до армії там залучатимуть і контрактників, старших ніж 40 років.

Нагадаємо, що раніше службу за контрактом могли проходити росіяни від 18 до 40 років та іноземці, молодші за 30 років. Однак, зараз набиратимуть контрактників віком до 50 років.

Зверніть увагу – Арестович прокоментував бунт бойовиків з Донбасу: дивіться відео