Кіберфахівці СБУ запобігли новим спробам інформаційно-підривної діяльності спецслужб Росії проти України.

Читайте також Росія в розпачі, – Чубаров про реакцію Лаврова на Кримську платформу

Деталі діяльності ботоферми

За завданням своїх "кураторів" зловмисники поширювали через соцмережі антиукраїнські гасла та дезінформацію щодо результатів проведення Кримської платформи. Здебільшого робили це через аканти у фейсбуці, інстаграмі, тіктоці.

Загалом для розповсюдження викривлених фактів та відвертої дезінформації вони адміністрували понад 15 тисяч анонімних акаунтів. Свої дописи публікували від імені "пересічних громадян".

Серед організаторів протиправної діяльності були 4 жителів Києва. Для здійснення інформаційно-підривних операцій вони переобладнали приміщення одного з офісів у центральному районі столиці.

Однак гроші за "публікації" зловмисники отримували з території Росії через заборонені в Україні електронні платіжні системи.

Під час обшуків у приміщеннях ботоферми правоохоронці виявили:

  • 300 демів для доступу до інтернету,
  • кілька тисяч сім-карт різних операторів мобільного зв'язку,
  • десятки мобільних терміналів та комп'ютерну техніку із доказами протиправної діяльності.

Правоохоронці розпочали кримінальне провадження

У межах кримінального провадження за статтею про несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку тривають слідчі дії. Правоохоронці намагаються встановити обставини правопорушення і притягти до відповідальності людей, причетних до нього.

СБУ ліквідувала ботоферму, яка дискредитувала Кримську платформу: Фото СБУ

Реакція Росії на Кримську платформу: що відомо