За даними джерел 24 каналу в українських спецслужбах, у мінвбивства росії десь із травня постійно зіштовхуються із проблемою мобілізації власного населення. Оскільки потреби армії загарбників для виконання поставлених путіним цілей значно перевищують можливості держави-агресорки, москві не залишається нічого, окрім як постійно набирати людей та перекидати їх на фронт для компенсації втрат.

Дивіться також Занадто багато загиблих: російські літаки не витримують навантаження рейсами з "двохсотими"

При цьому досягти суттєвого збільшення самого війська в Україні росія не може. Адже зібрати, озброїти та забезпечити бронетехнікою хоча б 50 тисяч осіб за короткий термін – непідйомне завдання для шойгу та його відомства.

Всі плани провалилися, а "гарматне м'ясо" набирають навіть у Москві

  • Російські генерали цілком усвідомлюють, що всі заяви шойгу про те, як "операція йде за планом" виглядають недолугою відмазкою. Адже такими темпами "друга армія світу" у 2022 році не зможе навіть просунутися та захопити всю Донецьку область.
  • Крім того, у загарбників трохи "підвисає" логістика величезного угруповання на правобережній частині Херсонщини, а за певних обставин все багатотисячне військо може опинитися у ще більш критичному для себе становищі.
  • Також не можна не вказати те, що вся росія стежить за постійною бавовною у "недоторканому" Криму, на що загарбники взагалі не мають чим відповісти.
  • Це все вкупі з постійним потоком трун та перевезенням через всю росію застарілої розконсервованої техніки наочно показує кожному фанату путіна те, що війну москва програє. І це взагалі не мотивує загарбників йти до військкомату та загинути на чужині.

Звісно, безпринципних вбивць, бажаючих зірвати куш та зіграти в російську рулетку й купити нову "Ладу" у росії є чимало. Проте добровольці так чи інакше закінчуються, а офіційно оголошувати мобілізацію путін боїться з багатьох причин. По-перше, він не хоче в такий спосіб визнавати свою поразку, а, по-друге, із цим завданням може не впоратися сама армійська система.

Через нестачу людських резервів загарбникам довелося вигадувати систему короткострокових контрактів, створювати національні батальйони, залучати для участі у війні строковиків та набирати у ПВК в'язнів. Ба більше, по всій росії влада розмістила незліченну кількість реклами службі в армії, а останнім часом повістки почали надходити жителям Санкт-Петербурга та Москви.

Заклики долучатися до окупаційного війська у росії можна побачити всюди. Наприклад, у Ярославській області телефон військкомату надрукували просто на комунальних платіжках.

Мовляв, війна проти України – "надійний крок у майбутнє". Можна не платити за комуналку взагалі. Ну, або за неї заплатять рідні, як тільки отримають компенсацію за загиблого. Якщо держава її взагалі надасть.


Реклама служби за контрактом у платіжках / Фото джерел 24 каналу

У росії немає плану на довгу гру

З огляду на всі проблеми із резервами та на те, що додатковий армійський корпус загарбники формували майже три місяці, але так і не спромоглися повноцінно зібрати всі його угруповання, можна дійти висновків, що у кремля немає плану подальших дій навіть на найближчі пів року. Єдине, що вигадав путін – намагатися заморозити конфлікт та сподіватися на те, що Україна не витримає довгого економічного тиску.

Однак наразі вище військово-політичне командування росії не знає, як змусити Київ сісти за стіл переговорів та зупинити бойові дії. Обстріли та відключення ЗАЕС, погрози влаштувати ядерну катастрофу, істеричні обстріли цивільної інфраструктури та тиск на Захід наразі ніяк не вплинули на позицію української влади. І це змушує російських генералів, які володіють реальними даними про ситуацію на фронтах, розмірковувати про свою подальшу долю.

Адже без суттєвих змін у театрі бойових дій, а також у політичному та економічному фронтах путінській орді з кожним місяцем буде все важче. Бо їх армія слабшає, тоді як українська отримує нові види новітніх озброєнь та ще сильніше б'є по окупантах.