Найвідоміший блазень Кремля – Грем Філіпс – проросійський провокатор британського походження. Останню акцію втнув нещодавно. У Мюнхені сплюндрував могилу Степана Бандери, почепивши банер, де назвав українського політичного діяча нацистом.

Читайте також: Кремль втрутився у вибори в Україні: які кроки вже здійснила Росія

На Донбасі Філіпса бойовики взагалі по-панібратськи називають "наш Гріша". Він декілька років висвітлював війну на лад, зручний Росії. Наприклад, намагався зірвати передачу бранців. Під час обміну вчепився до Володимира Жемчугова, який перед полоном втратив дві руки та зір.

Фінський політичний діяч, якого Росія використовує в своїх цілях – Йоган Бекман. Якщо у Філіпса більше роль клоуна, то у Бекмана – експерта, якого запрошують на пропагандистські ефіри.

Думка європейців змінилися в останній час досить сильно. Саме на адресу київської хунти, саме щодо київської влади. Люди зрозуміли, що це ненормальна влада,
– заявляє проросійський пропагандист Йохан Бекман.

Він чи не єдиний, хто поплатився за свої витівки. Фінський суд позбавив його волі на два роки. Проте покарали "інформаційного агента" аж ніяк не за пропагандистську діяльність. Все через те, що він зацькував журналістку, яка розслідувала російську пропаганду. Коли жінка знайшла докази підтримки Кремлем фабрики інтернет-тролів, Бакман почав погрожувати їй вбивством.


Йоган Бекман

Активні наступи Росії на інформаційному фронті – доволі мудра стратегія. Адже в країнах Європи діє свобода слова і не карається діяльність кремлівських пропагандистів, які ефективно підсилюють дію проросійських каналів.

Росія, передбачаючи це, достатньо вправно в разі наступу на її активність чи контрнаступу з боку Європи, з боку Сполучених Штатів – буде піднімати різноманітні громадські організації під прапорами захисту свободи слова і спрямовувати їхній гнів на владу цих країн,
– зазначив політичний експерт Євген Магда.

Проте фабрика тролів і провокаторів діє не завжди поодинці. Інколи Росія застосовує масштаби цілої країни, більше того європейської. Такої як Угорщина. Тамтешнє керівництво зараховують до друзів Путіна. Тому через них Кремль намагається розколоти Євросоюз і додати проблем Україні.

Читайте також: Російські пропагандисти осоромились, використавши бренд України: фотодоказ

Офіційний Будапешт таємно роздає паспорти на Закарпатті. І навіть створив посаду міністра у справах української області.

Все, що відбувається на Закарпатті, звичайно може обговорюватися з Угорщиною. Але це питання України. Ми будемо послідовно і жорстко відстоювати наші національні інтереси,
– наголосив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Проте в амбітних планах Росії розширити географію пропагандистського впливу. Хоча зараз зосереджена на Україні. Але невдовзі інформаційна артилерія завдасть ударів по Заходу, адже там скоро вибори. А безкарна словесна зброя має допомогти до влади привести зручних для Кремля кандидатів.