євтушенков є одним із найбагатших росіян, які причетні до України. Зокрема, в 2008, 2010 і 2011 роках він отримував іменні пістолети "Форт" від президента-втікача Віктора Януковича. Тодішня влада йому повністю сприяла.

До теми Як в Україні конфісковують російські активи: 4 способи

Класичний путініст

У Центрі протидії корупції називають олігарха класичним путіністом. Він має статки в Україні, як і десятки інших олігархів, але тепер залишиться ні з чим.

ВАКС конфіскував 17 об'єктів нерухомості загальною площею майже 100 тисяч квадратних метрів, а також частки олігарха в кількох українських фірмах, а саме:

  • 42,09% у ТОВ "Електрозавод-ВІТ" (Запоріжжя)
  • 59,2% у ТОВ "ІТМ-Україна" (Київ)
  • 59,2% у ТОВ "Смарт Диджитал Солюшнс" (Київ)
  • 42,09% у ТОВ Науково-інженерний центр "ЗТЗ-Сервіс" (Запоріжжя)
  • 34,21 % у АТ "Український науково-дослідний проектно-конструкторський і технологічний інститут трансформаторобудування” (Запоріжжя).

У корупціонерів в рамках справ НАБУ вилучили 11 мільйонів доларів. Ці гроші разом із Центром протидії корупції передали військовим.

"Але це далеко не єдиний російський олігарх, який має серйозні статки в Україні. Чекаємо на нові позови від уряду. На черзі – майно дерипаски, бабакова, ротенберга, фрідмана, міллєра та інших путінських олігархів", – кажуть в ЦПК.

Майно в росіянина стягнули вперше

Колегія суддів Вищого антикорупційного суду 1 вересня ухвалила рішення стягнути в дохід держави активи євтушенкова. Це прецедент конфіскації майна росіянина в Україні.

Суд встановив, що олігарх підтримував російську агресію. Крім цього, довели зв'язок з юридичними особами, які виготовляли безпілотники для окупантів.

"Вказане зумовлює відповідне реагування з боку держави шляхом використання правового механізму у виді стягнення в дохід держави активів відповідача", – повідомили у суді.

Боротьба з російськими активами в Україні

  • Кабмін доручив РНБО впровадити санкції проти російських юридичних осіб, що забезпечують продовольством армію країни-агресорки. Мовиться про 18 підприємств, що зареєстровані як на території росії, так і у тимчасово окупованому Криму.
  • Правоохоронці шукають також і арештовують майно та активи росіян або людей, пов'язаних з росією. Суд наклав арешт на заклади громадського харчування та земельні ділянки російського мільйонера та ресторатора Олександра Орлова. Він володіє, зокрема, і столичним комплексом Queen.
  • Також поліція наклала арешт на частину торгово-розважального центру у Києві, власниками якого є члени російського уряду. Загальна вартість арештованого майна становить понад 1,2 мільярда гривень.

В Україні також знешкоджують російських агентів: дивіться відео