Видання з посиланням на Сили оборони Естонії повідомило, що літаки Росії пробути в повітряному просторі Естонії менше ніж хвилину.

Читайте також "Абсолютно неприпустимо": Росія двічі за день порушила повітряний простір Данії

Російські літаки над Естонією

Літаки Су-35C виконували політ над повітряним простором Естонії з вимкненими транспондерами​ без наданого плану польоту. Крім того, російські пілоти не мали зв'язку з естонською авіадиспетчерською службою. Російську авіацію зафіксували неподалік острова Хійумаа.

У зв'язку з цим інцидентом Міністерство закордонних справ Естонії викликало тимчасового повіреного в справах Росії та вручило йому ноту.

Нагадаємо, що це вже четвертий випадок порушення повітряного кордону Естонії російськими винищувачами у 2021 році.

Порушення Росією повітряного простору інших держав

  • 16 березня російський вертоліт МІ-8 порушив простір України над Сумською областю. Після цього Держприкордонслужба скерувала прикордонникам сусідньої держави лист щодо порушення держкордону України.
  • 5 травня літак Іл-96 увірвався у повітряний простір Естонії поблизу острова Вайндлоо у Фінській затоці. Тоді Естонія вручила російському послу ноту про порушення. Однак це не допомогло – через 2 дні Росія знову порушила простір країни.
  • 11 червня російські літаки 2 рази за день порушили повітряний простір Данії. Міністерство закордонних справ країни викликало російського посла в Копенгагені для надання пояснень.