За даними "Комерсант", Вороненков частково підтвердив слідчим свідчення, які раніше дав інший колишній російський депутат Ілля Пономарьов, який отримав влітку 2016 роки дозвіл на проживання в Україні. Пономарьов зустрічався з українськими слідчими, в тому числі з головним військовим прокурором України Анатолієм Матіосом, кілька разів у грудні та січні. Слідчим він розповів про нібито домовленості між Януковичем і російським керівництвом.

Ми допитали двох депутатів Держдуми РФ. Вони свідчать про те, що механізм введення військ РФ на територію України був запущений Кремлем ще в грудні, коли Майдан ще стояв в центрі Києва. Під час візиту Суркова (помічник президента РФ Владислав Сурков, – "24") в грудні вже говорилося про ймовірне військове вторгнення,
– розповів генпрокурор Юрій Луценко.

За словами "Комерсант", близького до ГПУ, Денис Вороненков "сам проявив ініціативу, вийшов на генпрокурора України Юрія Луценка і дав свідчення у справі Януковича". Не виключено, що за підсумками цієї бесіди Луценко пред'явив Януковичу звинувачення в державній зраді, яка полягала в тому, що екс-президент "запросив" російська війська вдертися на територію України.

Читайте також: Луценко сказав, коли розпочнеться судове засідання у справі держзради Януковича