Таку думку висловив американський експерт з безпеки, колишній офіцер контррозвідки Джон Шиндлер у статті для німецького Bild.

Він зауважує, що ці сутички відбулися на тлі складних відносин між Москвою і Євросоюзом, і наводить цілу низку фактів на підтвердження своєї версії.

На його думку, російські фанати "були, по всій видимості, добре підготовлені": деякі "ультрас" мали при собі захисні капи для зубів, хтось одягав футболку з атрибутикою Англії "для відволікання уваги".

А під час нападів на туристів в Кельні російські хулігани, які прямували в аеропорт, мали при собі рукавички і маски для обличчя, що є абсолютно нетиповим одягом для червня.

Водночас російські політики відреагували на побоїще в Марселі зі зловтіхою.

Читайте також: У сутичках на Євро-2016 були задіяні співробітники спецслужб Росії, — The Guardian

Шиндлер вважає, що нинішні "ультрас" не подібні на типових російських фанатів, які не просихають від пиятик. Вони були в набагато кращій спортивній формі та більш агресивні. Деякі вболівальники навіть хвалилися тим, що "мали за плечима військову службу на Сході України".

У спецслужбах Великобританії вважають, пише автор, що насправді за "ультрас" стоїть російське ГРУ і операція є частиною того, що в Кремлі називають "гібридним веденням війни".

Експерт також нагадав, що серед "ультрасів" затримали лідера ВОБ Олександра Шпригіна –"сумнозвісного головоріза, що дотримується правих, неонацистських поглядів". Крім того, деякі вболівальники мали татуювання ГРУ. За словами одного зі співробітників французьких спецслужб, кілька російських "ультрас" "безумовно були зі спецназу".

Нагадаємо, 10 червня напередодні матчу між збірними Англії та Росії вболівальники обох команд влаштували масове побоїще у французькому Марселі. В день матчу сутички продовжились як у місті, так і на стадіоні. За даними французьких правоохоронців, постраждало 35 осіб, серед яких переважно англійці. В одного з побитих вболівальників помер мозок.