Кошти, що можуть дати російські олігархи, планують використати для відбудови України після війни. Про це повідомляє американське інформаційне агентство Associated Press 26 травня.

Читайте також Удар по Дніпропетровщині, ворог поновив наступ на Слов'янськ: основне за 93 день війни

За даними ЗМІ, таку ідею висунула віцепрем'єр-міністр Канади і міністр фінансів Крістія Фріланд на зустрічі міністрів G-7 у Німеччині минулого тижня.

Фріланд почала обговорювати це питання після того, як їй це запропонували російські олігархи. Зазначається, що Україні було відомо про це обговорення. Один із чиновників сказав, що відмежовування російських олігархів від Путіна та їхня фінансова допомога Україні – в інтересах Заходу.

Ми б про це не говорили, якби не було комфорту з боку українців. Ми повинні знати, що це працює і для них,
– розповів чиновник.

Посадовці говорили про цю ідею на умовах анонімності, оскільки не мали права публічно говорити про внутрішні дискусії G-7.

Пропозиція була висунута в контексті надання Україні додаткових грошей і того, як заморожені кошти та активи олігархів можуть бути корисні для країни.

Що відомо про статус російських активів

  • Раніше у Forbes повідомляли, що у світі заморожено російських активів приблизно на 500 мільярдів доларів. Ці кошти хоче отримати Україна для відбудови інфраструктури, яку зруйнувала Росія. Шмигаль раніше оцінив збитки внаслідок повномасштабного вторгнення у 500 мільярдів доларів. Також прем'єр висловив думку, що на відбудову держави знадобиться близько 600 мільярдів доларів.
  • Шмигаль наголошував, що міжнародні партнери та союзники України допоможуть конфіскувати близько 500 мільярдів доларів заморожених активів Росії та її олігархів. В ОП говорили, що мають два плани, як стягнути російські гроші.
  • У Європейському Союзі вже готуються скерувати заморожені активи Росії на відновлення України.

Зверніть увагу – США показали, як вантажать зброю для України: дивіться відео