Восени 2022 року менеджмент компаній, задіяних у переробці та експорті нафтопродуктів із російського заводу родини Віктора Медведчука у 2020 році, взяв під контроль дві мережі АЗС у Росії. Мовиться про автозаправки "ЛТК" (наразі працюють сім АЗС у Липецькій області і планується розширення) та "Новый поток" (на території Тюменської та Курганської області працюють 26 заправок).

Дивіться також Суд заарештував активи Медведчука та Козака, записані на львівську пенсіонерку

Журналісти знайшли новий бізнес Медведчука

Ці 33 російські заправки разом із компанією ООО "Трейдпроект" перейшли під контроль менеджменту Медведчука на початку вересня 2022 року. Тоді акції материнської компанії – АО "ГК Маркет" – викупили Тимур Абертасов (працював у компанії "ЮГ Энерго" Оксани Марченко) та Микола Сухов (директор представництва швейцарської NewCoal Trading, через яку нафтопродукти із заводу Медведчука постачалися у США для ExxonMobil).

Крім мережі заправок, АО "ГК Маркет" володіє компанією "АТИ", яка надає брокерські послуги на ринку природного газу, дизелю, бензину, нафти, нафтопродуктів та зріджених вуглеводневих газів. В "АТИ" запевняють, що мають "доступ до всіх товарно-сировинних бірж Росії".

"Схеми" звернулися до прессекретаря Віктора Медведчука з проханням надати коментар щодо нововиявленого бізнесу. Відповіді редакція не отримала. Абертасов і Сухов відмовилися від коментарів.

Після обміну на українських військових Віктор Медведчук з’явився в етері пропагандистського RT і повідомив, що створює новий політичний рух, який "розвінчає те, що Україна монолітна у своїх поглядах і в своїй нібито підтримці Зеленського і його злочинного режиму".

Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

Наприкінці лютого 2023 року з розслідування журналістів стало відомо про київські компанії, бенефіціаркою яких є львівська пенсіонерка Ольга Куць, а також про зв'язок жінки з підозрюваними у державній зраді екснардепами Віктором Медведчуком і Тарасом Козаком. А вже на початку березня Личаківський районний суд Львова арештував активи цих компаній.