Таку думку висловив російський опозиційний політик Ілля Пономарьов у коментарі "Обозревателю".

За його словами, Росія вже доволі давно, на постійній основі, намагається посилити сепаратистські настрої серед жителів Закарпаття.

Москва зацікавлена в тому, щоб створити додатковий елемент тиску на Україну. Але підступний план Кремля може дійти до того, що частина Закарпаття може відійти до Угорщини.

Читайте також: Генерал розповів, чому ЗСУ не можуть "просто зараз" повернути Донецьк

Пономарьов додав, що чутки про те, що за підтримки певних політичних кіл в Угорщині Росія має намір здійснити спробу "відірвати" від України частину Закарпаття – цілком можуть бути правдою.

Цю карту Москва розігрує постійно і досить давно. Але в даному випадку мета – сам процес тиску на Україну. Я не можу сказати, що Москві для чогось потрібно, щоб Закарпаття відійшло Угорщині. Але, безумовно, їй потрібно, щоб там зберігалася постійна висока загроза сепаратизму,
– переконаний політик.

На думку опозиціонера, Росії важливо, щоб Київ почав домовлятися з Москвою – мотивацією може стати втрата нових територій.

"До чого ця ситуація дійде, мені здається, Москві байдуже. Якщо раптом Угорщина постарається і відрубає шматок території – ну і відрубає. Це ж не Росія – яка різниця? Якщо якийсь реальний сепаратизм там (на Закарпатті, – "24") підніметься, ця мотивація стане тільки більшою", – вважає Пономарьов.